Przez wiele lat wybierając antyperspirant kierowałam się jego skutecznością. Miał działać zawsze i wszędzie oraz ładnie pachnieć. Gdy zaczęły pojawiać się kontrowersje wokół tego tematu postanowiłam dowiedzieć się czegoś więcej by być bardziej świadomą swoich wyborów.

Sól aluminium a zdrowie

Sól aluminium zawarta w antyperspirantach jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia. Przeciwdziała poceniu zwężając gruczoły potowe a do organizmu przedostaje się przez kanaliki gruczołów. Przewertowałam internet i mnóstwo artykułów naukowych mówi o negatywnym wpływie aluminium na zdrowie. Badania wskazują na to, że aluminium może być przyczyną raka piersi. Zdania są podzielone ale ja już wiem, że będę unikać kosmetyków z tym szkodliwym składnikiem.

Antyperspirant bez aluminium

Antyperspirant Madame Justine okazał się genialnym wyborem. Działa antybakteryjnie i przyjemnym zapachem zielonej herbaty maskuje woń potu. Nie posiada soli aluminium więc nie likwiduje pocenia ale sprawia, że czuję się komfortowo bo hamuje przykry zapach pod pachami. Powstał w oparciu o olejek kokosowy i sól magnezową. Zawarty w antyperspirancie magnez jest wchłaniany przez skórę co dodatkowo odżywia organizm. Jest to przyjemny kosmetyk który nie lepi się i nie brudzi ubrań. Moja wrażliwa skóra świetnie reaguje na antyperspirant Madame Justine, nie zauważyłam żadnych alergii i kłopotu w związku z używaniem kosmetyku. Dodatkowo plusem jest jego wydajność.

Producent przestrzega przed używaniem kosmetyku na podrażnioną skórę po depilacji. Ja również przestrzegam ponieważ piecze niesamowicie, warto czytać zalecenia :).

Wiem, że nie powinnam nazywać go antyperspirantem bo nie hamuje pocenia a dezodorantem bo maskuje jego zapach. Jednak działa u mnie tak skutecznie, że nie czuję różnicy między nim a antyperspirantami drogeryjnymi.

Czy wyobrażam sobie życie bez antyperspirantu? Nie! Dlatego cieszę się, że znalazłam zdrową alternatywę dla pocenia. Madame Justine to kolejna, polska marka która pozytywnie mnie zaskoczyła. Przemyślane składy i precyzja to słowa doskonale charakteryzujące kosmetyki Madame Justine.

Jestem ciekawa jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Stosujecie antyperspiranty z aluminium?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.