Zdrowa ochrona przed poceniem – antyperspirant Madame Justine

Przez wiele lat wybierając antyperspirant kierowałam się jego skutecznością. Miał działać zawsze i wszędzie oraz ładnie pachnieć. Gdy zaczęły pojawiać się kontrowersje wokół tego tematu postanowiłam dowiedzieć się czegoś więcej by być bardziej świadomą swoich wyborów.

Sól aluminium a zdrowie

Sól aluminium zawarta w antyperspirantach jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia. Przeciwdziała poceniu zwężając gruczoły potowe a do organizmu przedostaje się przez kanaliki gruczołów. Przewertowałam internet i mnóstwo artykułów naukowych mówi o negatywnym wpływie aluminium na zdrowie. Badania wskazują na to, że aluminium może być przyczyną raka piersi. Zdania są podzielone ale ja już wiem, że będę unikać kosmetyków z tym szkodliwym składnikiem.

Antyperspirant bez aluminium

Antyperspirant Madame Justine okazał się genialnym wyborem. Działa antybakteryjnie i przyjemnym zapachem zielonej herbaty maskuje woń potu. Nie posiada soli aluminium więc nie likwiduje pocenia ale sprawia, że czuję się komfortowo bo hamuje przykry zapach pod pachami. Powstał w oparciu o olejek kokosowy i sól magnezową. Zawarty w antyperspirancie magnez jest wchłaniany przez skórę co dodatkowo odżywia organizm. Jest to przyjemny kosmetyk który nie lepi się i nie brudzi ubrań. Moja wrażliwa skóra świetnie reaguje na antyperspirant Madame Justine, nie zauważyłam żadnych alergii i kłopotu w związku z używaniem kosmetyku.

Dodatkowo plusem jest jego wydajność. Za 50ml zapłacimy 34zł.

Antyperspirant Madame Justine

Producent przestrzega przed używaniem kosmetyku na podrażnioną skórę po depilacji. Ja również przestrzegam ponieważ piecze niesamowicie, warto czytać zalecenia :).

Wiem, że nie powinnam nazywać go antyperspirantem bo nie hamuje pocenia a dezodorantem bo maskuje jego zapach. Jednak działa u mnie tak skutecznie, że nie czuję różnicy między nim a antyperspirantami drogeryjnymi.

Czy wyobrażam sobie życie bez antyperspirantu? Nie! Dlatego cieszę się, że znalazłam zdrową alternatywę dla pocenia. Madame Justine to kolejna, polska marka która pozytywnie mnie zaskoczyła. Przemyślane składy i precyzja to słowa doskonale charakteryzujące kosmetyki Madame Justine.

Jestem ciekawa jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Stosujecie antyperspiranty z aluminium?