Top 3 gry imprezowe

Gry imprezowe to zdecydowanie nie tylko gry na imprezę. Wszystkie gry dla dorosłych mają jeden cel: zapewnianie szalonej i emocjonującej zabawy w większym gronie graczy. Ma być zabawnie i głośno. Przedstawię moje trzy ulubione gry na spotkanie ze znajomymi. Wszystkie oczywiście przetestowane i sprawdzone. Wystarczy zapytać sąsiadów, na pewno potwierdzą, że śmiechom nie było końca :). Gwarantuję udaną zabawę.

  1. Czółko

Nowoczesne kalambury w formie aplikacji do ściągnięcia na telefon. Zasady są proste. Czółko zawiera 33 kategorie m.in film, gry, sławne osoby. Do wyboru są trzy tryby rozgrywki: pokazywanie, opowiadanie, śpiewanie. Gracz który zgaduje wybiera kategorię i przykłada telefon do czoła. Zadaniem pozostałych jest pokazanie, opowiedzenie lub zaśpiewanie hasła, które jest wyświetlone na telefonie. Jeśli gracz je odgadnie, przechyla telefon, jeśli zaś pasuje puka palcem w urządzenie. Dużo śmiechu gwarantowane.

czółko

2. Timeline – Nauka i odkrycia: gra karciana

Co odkryto najpierw Australię czy Amerykę? Co wynaleziono wcześniej bakterię czy insulinę? Timeline pozwala poznać odpowiedzi na te oraz tysiące innych pytań. Gracze konfrontują swą wiedzę i domysły z faktyczną chronologią. Jednak nie trzeba znać faktycznych dat odkryć, wystarczy logika, rozsądne myślenie i gotowość do dobrej zabawy. Na początku gry wszyscy uczestnicy otrzymują po 4 karty, reprezentujące rozmaite odkrycia naukowe i historyczne. Na odwrocie kart są daty wydarzeń. Rozgrywka rozpoczyna się od położenia na środku stołu jednej, losowo wybranej karty a następnie tworzona jest chronologiczna linia. Zdziwilibyście się ilu ciekawostek można się dowiedzieć. Ja już wiem kiedy np. przeprowadzono pierwszą sekcję zwłok lub kiedy odkryto ziemniaka :D.

Timeline można znaleźć w wielu odsłonach: Polska, wynalazki, zwierzęta, dinozaury.

3. Monopoly – gra planszowa

Klasyczna gra polegająca na handlu nieruchomościami. Osobiście posiadam monopol klasyczny i uwielbiam go. Na rynku można znaleźć Monopol w różnych, ciekawych odsłonach np. polscy piłkarze lub gra o tron i wiele innych. Mówiąc o tej grze przypomina mi się ciekawa historia. Kilka miesięcy temu wyjechałam ze znajomymi na weekend nad jezioro. Niestety pogoda nam nie dopisywała i większość czasu spędziliśmy w domu, chowając się przed deszczem. Monopol pomógł nam przetrwać i miło wspominamy tamten wyjazd.

monopoly