Brat i siostra w parku
lifestyle

Rodzinna sesja zdjęciowa – praktyczne rady

Ach, jak dzieci szybko rosną, za szybko! Jednym ze sposobów na zatrzymanie czasu są fotografie. Rodzinna sesja zdjęciowa to świetna możliwością by upamiętnić wspólne chwile.

Spontaniczne kadry

Nie jestem zwolenniczką pozowanych zdjęć na sesjach z dziećmi, zresztą czy jest to wykonalne? Sztuczne pozy nie są przyjemnym wspomnieniem. Sesja zdjęciowa to nie tylko praca fotografa ale również rodziców, to my najlepiej znamy Nasze szkraby i wiemy co wprawia je w radość a co smuci. Lifestylowa, naturalna fotografia to wyjątkowe upamiętnienie upływającego czasu.

Sesja plenerowa okazała się u Nas dobrym wyborem. Moje dzieci mają silną potrzebę ruchu i na dworze nie musieliśmy ograniczać się przestrzenią. Park był bezpiecznym i już wcześniej odwiedzanym miejscem przez Nas.

Jak ubrać się na sesję zdjęciową?

Pora roku w jakiej wykonujemy zdjęcia odgrywa duże znaczenie. Beż, brąz czy granat świetnie wpisują się w jesienny klimat. Dodatkowo spójność odcieni w outfitach. Unikamy kontrastujących wzorów, kratka obok kropek nie będzie wyglądać schludnie. Komfort i wygoda też są istotne, wyobrażacie sobie uśmiechnięte dziecko w drapiącym swetrze czy niewygodnych butach?

Co jako rodzic możesz zrobić, żeby sesja była udana?

O to zapytałam zaprzyjaźnioną fotograf i autorkę Naszej sesji Magdę (FOTOVSKA). Dostałam od niej kilka kluczowych i przydatnych rad.

  • Na sesję zdjęciową wybieramy optymalną godzinę dla dzieci. Pociechy powinny być wyspane, najedzone i zdrowe.
  • Maluchy najlepiej współpracują przez pierwsze 20 minut gdy koncentracja uwagi jest na wysokim poziomie i trwa ekscytacja sytuacją.
  • Mówienie o tym by się uśmiechnąć zastąpmy rozmową o czymś zabawnym, bawmy się z dziećmi wówczas poczują się swobodnie.
  • Dobre humory i pozytywne emocje są gwarancją udanej sesji rodzinnej. Radosna atmosfera sprawi, że dzieci poczują się swobodnie.

Zapraszam do galerii obrazującej Naszą sesję rodzinną 🙂

rodzinna sesja zdjęciowa
Brat i siostra w parku
Niemowlę bawi się liśćmi
tata i syn w parku
Zabawy brata i siostry w parku
rodzina w parku jesienią
tata i syn bawią się liśćmi
chłopiec trzyma liśćie
mama przytula córkę
rodzina na spacerze
rodzina na spacerze
mama przytula córkę
Rodzina w parku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.