Wybór prezentu na roczek jest nie lada wyzwaniem. Dziecko w takim wieku chętnie sięga po zabawki ale też szybko się nudzi. Jaką zabawkę wybrać aby dziecko częściej do niej wracało? Dodatkowo by miała charakter edukacyjny i wspierała rozwój dziecka? Przygotowałam dla Was mnóstwo inspiracji prezentowych. Wiele z propozycji przetestowaliśmy osobiście. Jeżeli szukasz prezentu dla szkraba w takim wieku to ten wpis jest dla Ciebie.

Piramidy i wieże

Budowanie i burzenie daje dzieciom mnóstwo radości a sposób zabawy zmienia się wraz z wiekiem. Olek wprost pokochał piramidę „Zwierzęta” Janod, przez długi czas towarzyszyła nam podczas wszelakich wyjazdów.

wieża Janod
Wieża i piramidy

1. Wieża z piłeczkami Smily Play.

2. Gigapiramidka z kółek Fisher Price.

3. Piramida drewniana Baby Forest Janod.

Instrumenty

Zabawki muzyczne to ciekawa propozycja, która bawi i rozwija poczucie rytmu a także wspiera rozwój młodych muzyków. Mam na myśli rodzaj zabawek, gdzie dziecko jest zaangażowane do samodzielnego tworzenia muzyki i to od jego uderzenia zależy, jaki dźwięk usłyszy. Każdy usłyszany dźwięk wzbudza w maluchach zachwyt i zaciekawia a dodatkowo jest przedmiot, którym można manipulować.

instrumenty dla dzieci

1. Stolik muzyczny Confetti Janod.

2. Stolik muzyczny Adam Toys.

3. Cymbałki Skip Hop.

4. Przebijanka muzyczna Lelin.

Pchacze

Roczne dzieci są bardzo żywiołowe i energiczne, uwielbiają się ruszać. Pchacze polecane są dzieciakom chodzącym (dzieci niechodzące mogłyby być nienaturalnie wspomagane podczas nauki chodzenia a według zaleceń lekarzy najlepiej, gdy dziecko samodzielnie ćwiczy tą umiejętność). Jeżeli szkrab dopiero zacznie stawiać pierwsze kroki, warto pomyśleć o wózku z klockami. Będzie to zabawka trochę na wyrost do której zaraz dorośnie a póki co pobawi się klockami.

pchacze

1. Pchacz Viga Toys.

2. Pchacz i wózek edukacyjny Eco Toys.

3. Drewniany wózek Viga PolarB.

4. Wózek z klockami Little Dutch.

Sortery

Znakomity rodzaj zabawek dla rocznych dzieci. Wspierają rozwój dziecka. Podczas takich zabaw dzieci kształtują koordynację wzrokowo ruchową i myślenie przyczynowo skutkowe.

sortery

1. Sorter domek Goki.

2. Kostka edukacyjna Eco Toys.

3. Piramidka edukacyjna Viga PolarB.

4. Aiden sorter Kids Concept.

Pojazdy

Jeździk to świetna propozycja na prezent, który posłuży dziecku dłużej. Naszym pierwszym pojazdem była koparka Mal Play, jest z Nami do dzisiaj i synek z niej korzysta.

koparka zabawka

Kolejnym odkryciem jest Hulajnoga Scoot&Ride – szerszą recenzję znajdziecie na moim blogu we wcześniejszym wpisie.

Hulajnoga Scoot&Ride

hulajnoga scoot and ride

jeździki pojazdy

1. Jeździk Puky.

2. Wheely Bug.

3. Jeździk z prowadnikiem.

Klocki

Odpowiednio dobrane klocki są zachwycającą zabawą dla dzieci w każdym wieku. Musimy tutaj pamiętać przede wszystkim o bezpieczeństwie, tym samym klocki rocznego malucha nie mogą być zbyt małe by uchronić dziecko przed połknięciem. Rozmiarem powinny być dopasowane do dziecięcej rączki. Dostrzegam same korzyści płynące z układania klocków, pobudzają i rozwijają wyobraźnię, ćwiczą małą motorykę.

Klocki drewniane Trefl Olek dostał na pierwsze urodziny.

klocki drewniane
klocki

1. Miękkie, gumowe klocki Soft Clemmy.

2. Klocki z dźwiękiem Janod.

3. Piankowe klocki MeowBaby.

4. Drewniane klocki sensoryczne Vilac.

Książka

Książka jest zawsze dobrym prezentem. Poniżej przedstawiam Wam pozycje które z pewnością zrobią wrażenie na Waszych dzieciakach. Olek pokochał je od pierwszego dnia. Książki dla dzieci w tym przedziale wiekowym powinny być wykonane z grubszego papieru i zawierać mało treści do czytania na każdej stronie. Hitem są przesuwane okienka, dziurki, różne faktury i sensoryczne wstawki. Numery 2, 3, 4, 5 to wybrane książki z serii Akademia Mądrego Dziecka, cała ta seria przeznaczona jest dla dzieci do 3 lat i tutaj znajdziecie ruchome elementy.

chłopiec czyta książki
dav
książki dla dzieci

1. Marta Galewska Kustra „Co robi Pucio?”

„Pucio – zabawy gestem i dźwiękiem.”

2, 3, 4, 5. Seria „Akademia Mądrego Dziecka.”

6. Hector Dexet „A co to?”

7. Eric Carle „Bardzo głodna gąsienica”.

Tory i kulodromy

Akcja i reakcja, kulka toczy się po torach a dziecko wodzi za nią wzrokiem. Dzięki prostemu działaniu bez większego trudu odkryje zasadę jej działania. To kolejny ciekawy pomysł na prezent.

Tor zjeżdzalnia Trefl (na zdjęciu).

tor zjeżdżalnia
kulodrom

1. Dźwiękowy kulodrom Goki.

2. Kulodrom Janod.

Basen z kulkami

Odkrycie ostatnich lat dające dzieciom niesamowitą radość, imitujące plac zabaw w domu. Synek początkowo ostrożnie i z dystansem zapoznawał się z nową zabawką. Po kilku dniach kulki były porozrzucane po całym domu a śmiechom nie było końca.

basen z kulkami

Tablica manipulacyjna

Ponadczasowa zabawka, jedyna w swoim rodzaju i niezastąpiona. Łączy edukację z zabawą i rozwojem. Oluś często przy niej majstruje i odkrywa nowe funkcje przedmiotów. Naszą tablicę zamówiliśmy na stronie https://manipulacyjne.pl/ i skorzystaliśmy z przydatnej funkcji kreatora tablic. Tym samym mogliśmy sami zdecydować co i gdzie umieścimy.

tablica manipulacyjna

Sesja zdjęciowa

Pomysł na wyjątkowy prezent z okazji pierwszych urodzin a pamiątka na całe życie. Coraz częściej wybierana opcja w ramach podarunku dla dziecka.

3 thoughts on “Prezent na roczek – 40 inspiracji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.