Obdarowywanie prezentami w Boże Narodzenie jest niezwykle popularnym zwyczajem w większości regionów świata. Prezentów od Mikołaja szukamy w Wigilię pod choinką. Ale zanim dotrzemy do tego cudownego momentu często czeka nas niesamowity zawrót głowy. Co komu kupić na prezent? Kiedy kupować? Jak trafić w gust?

Wszystkie porady które tutaj znajdziecie to moje doświadczenia zbierane przez kilka lat. Tym samym wypracowałam sobie sposoby na kupowanie prezentów. W tym roku już mam prawie wszystkie paczuszki i tym samym jestem z siebie bardzo zadowolona. Jesteście ciekawi jak to wygląda u mnie?

Lista prezentów

Nie zabieram się za kupowanie dopóki nie zrobię odpowiedniej listy. Wypisuję bliskich i pierwsze pomysły na prezenty jakie przychodzą mi do głowy. Zazwyczaj daję sobie na to kilka dni. Pomocne jest obserwowanie najbliższych podczas różnych okazji, słuchanie tego, co mają do powiedzenia i kierowanie się przy doborze prezentu ich upodobaniami (nie swoimi :)). Kiedyś nie robiłam żadnego spisu tylko starałam się wszystko zapamiętać, niestety chodziłam wtedy po sklepach i o połowie w trakcie zapominałam. Strata czasu.

Kupowanie przez internet

Bardzo wygodny sposób który sobie cenię, ale tylko w przypadkach gdy jestem w 100% pewna tego, co chcę kupić. Gdy waham się nad jakimiś produktami to wolę je obejrzeć i dopiero wtedy zdecydować.

Nie czekam do ostatniej chwili

Ciężko kupić prezent gdy wszystko jest już przebrane a w sklepach tłum ludzi. Dlatego też staram się zgromadzić wszystkie prezenty najpóźniej do połowy grudnia. Jest to oszczędność czasu i często pieniędzy. Za pewne gdy mój mąż to przeczyta uśmiechnie się bo należy do grona osób, które potrafią szukać prezentów dzień przed wigilią 🙂

Trzeba przyznać, że najwygodniej było by po prostu zapytać co wujek chce dostać na prezent lub na co babcia ma ochotę.. a wtedy na pewno byłby to trafiony zakup. Jednak nie każdy czuje się komfortowo by o tym mówić. Zdarza się też, że najzwyczajniej w świecie nie znamy przyzwyczajeń i stylu życia obdarowywanej osoby. Mam też pomysły na taki problem, są to tzw. uniwersalne prezenty. Tego typu podarunki wcale nie muszą być tendencyjne i nudne. Ogromne znaczenie ma opakowanie oraz atmosfera w jakiej będą wręczane upominki.

Po pierwsze słodycze – przed świętami można znaleźć w sklepach wiele zestawów słodkości, do wyboru do koloru.

Po drugie książka – każdej kobiecie przyda się w domu książka kucharska a mężczyźni ucieszą się z literatury kryminalnej.

Po trzecie kosmetyki – w drogeriach znajdziecie wiele uniwersalnych zestawów kosmetyków w dowolnych widełkach cenowych.

Kupowanie prezentów nie jest łatwym zadaniem ale wierzcie mi, może być spokojnym i przyjemnie spędzonym czasem. To od Was zależy jak do tego podejdziecie. Nie zapominajmy, że chodzi o sprawienie przyjemności bliskim a najlepszy prezent to taki podarowany prosto z serca.

W takim razie powodzenia! Dajcie znać jak Wam idzie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.