Bohaterem dzisiejszej recenzji będzie kamień peelingujący do ciała. Nowość i rewolucja na rynku od Pierre de Plasir (polska marka). Innowacyjny produkt wyrabiany ręcznie ze 100% naturalnej gliny. Stworzony z myślą o wielopłaszczyznowej pielęgnacji naturalnej.

Z kamienieniem peelingującym miałam do czynienia po raz pierwszy. Uwielbiam nowości na rynku więc chętnie przeszłam do testowania.

Jak używać kamień?

Kamień używam w dwojaki sposób:

– przykładam do wilgotnej, uprzednio namydlonej skóry i delikatnie pocieram okrężnymi ruchami,

– na suchy kamień nalewam 30 ml mydła w płynie lub żelu pod prysznic i pozostawiam do wchłonięcia na około 8 godzin, kamień wchłania mydło i podczas peelingu wydziela pianę przez kilka kąpieli. Ten sposób przypadł mi bardziej do gustu, wówczas peeling trwa krócej a ja oszczędzam czas.

Po każdym użyciu kamień należy wysuszyć.

Moja opinia po 3 tygodniach użytkowania

Stosuję kamień 2-3 razy w tygodniu. Peelinguje i rozjaśnia skórę na całym ciele, przyjemnie masuje i relaksuje. Genialnie wygładza i ujędrnia skórę. Jako, że kamień posiada właściwości złuszczające należy pamiętać o dostosowaniu intensywność peelingu do danej partii ciała. Delikatnie na ramionach, dekolcie czy brzuchu, mocniej na stopach czy dłoniach. Wracając do stóp, jeśli macie zrogowaciałą skórę kamień świetnie się sprawdza jako pumeks. Niweluje też zgrubienia na łokciach czy kolanach. Jednym słowem kamień do wszystkiego. Rezultaty można zauważyć natychmiast po użyciu, skóra jest rozjaśniona, miękka i wygładzona. Wbrew pozorom kamień wygodnie leży w dłoniach, nie wyślizguje się i nie kruszy.

Kolejną zaletą jest cena – 25 zł. Na rynku znajdziecie też kamień peelingujący przeznaczony do twarzy w cenie 18 zł. Trwały i odporny na uszkodzenia, nie sposób go przełamać czy skruszyć. Nie zużywa się i nie ściera przez co jest produktem ekonomicznym. Aby odświeżyć kamień wystarczy podgrzać go w piekarniku w temperaturze 250 stopni przez 30 minut.

Jestem bardzo zadowolona z tego produktu oraz z efektów jakie osiągam po zastosowaniu. Świetna alternatywa dla wszystkich kosmetyków peelingujących. Kolejny naturalny produkt w mojej kosmetyczce.

Co Wy o tym sądzicie? Czy macie jakieś doświadczenia związane z kamieniem od Pierre de Plasir?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.