Za oknem mamy jesień. Pora roku która cieszy gdy jest kolorowa i słoneczna. Potrafi też dać w kość i być powodem do wiecznych narzekań, głównie wtedy gdy na dworze deszcz i szaruga. Dni coraz krótsze a naturalnego światła coraz mniej. Pewnego ranka doszłam do wniosku, że nie mogę dać się wciągnąć w sidła mrocznej jesieni, muszę ją okiełznać i zmienić nastawienie, bo cała istota tkwi w nastawieniu. To od nas samych zależy jak spędzimy tych kilka tygodni. Idąc za tym krokiem stworzyłam listę pomysłów, zobaczcie sami.

6 pomysłów na jesień
1. Ugotuj coś nowego

A najlepiej z sezonowych warzyw, oczywiście mam na myśli dynię. Zbieram się aby upiec ciasto dyniowe, mam nadzieję, że niedługo będę mogła Wam je pokazać. 🙂 Mam też zamiar przetestować nowe przepisy aby kubki smakowe dotknęły nowych smaków.

dynia na polu

2. Zaopatrz się w coś ciepłego do picia

Czy może być coś lepszego od rozgrzewającej herbaty, spienionego kakao czy może grzańca z przyprawami? Udoskonalajcie i róbcie po swojemu. Wracając do herbaty, ostatnio przerzuciłam się na czarne, dorzucam do niej cytrynę czy imbir lub dolewam sok z kwiatów czarnego bzu. Idealnie i zdrowo! A kakao z piankami marshmallow? Uczta dla podniebienia.

dwie herbaty na desce kakao z piankami w kubku

3. Gry planszowe

Planszówki są zawsze na topie. Zdecydowanie to dobra propozycja dla małego i dużego. Jeśli traficie na świetną grę, czas będzie pędził jak zaklęty. Moi ulubieńcy? http://lifeinpictures.pl/top-3-gry-imprezowe/ Do tego zestawienia chętnie dorzucę „Dobble” i „Podaj dalej”.

4. Domowe spa

Od jakiegoś czasu idę kierunkiem naturalnej pielęgnacji. Wypróbowuje nowe kosmetyki, maseczki, peelingi. Wieczór to idealna pora na spa w domu i zadbanie o ciało. Długa kąpiel w wannie to czas tylko dla mnie. Tutaj znajduję wszystkie naturalne kosmetyki: https://kremoteka.pl/?affiliate=pamibi1807171523

kosmetyki w ręku

5. Obejrzyj serial lub film

Jesienne wieczory są idealną porą by nadrobić zaległości filmowe. Świetna okazja do spędzenia czasu w przyjemny sposób. Ja mam zamiar zabrać się za serial o którym myślę już od dawna i który poleciło mi kilka osób a mowa o: „Orange is the new black”.

6. Przeczytaj książkę

Spróbuj wykorzystać deszczowe dni na czytanie. Na pewno są pozycje o których myślisz od dawna ale nie było na to czasu. Niewątpliwie jest to świetny pomysł na relaks po ciężkim dniu.

I jeszcze jedna ważna myśl na koniec. Pamiętaj! Rób rzeczy które sprawiają ci radość.

Co dorzucilibyście do tej listy? 🙂

 

8 thoughts on “6 pomysłów na jesienne wieczory

  1. Ja dorzuciłabym jesienne spaceryZakładając kalosze i biegając po kałużach za swoimi dziećmi można naprawdę miłe spędzić czas 😉 Dobry jest też wieczorny spacer tylko we dwoje, parasol w dłoń i nawet deszcz nie jest straszny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.