Kosmetyki naturalne pojawiły się na mojej drodze około rok temu i… pozostały do dziś. Wcześniej niespecjalnie zwracałam uwagę na etykietki i składy. Cieszyłam się, że kosmetyki kupione w drogerii czy też aptece działają w jakimś stopniu, tyle mi wystarczało.

Wraz z epoką eco i natural stałam się świadomym konsumentem. Powiedziałam dość! Nie chciałam dostarczać organizmowi dodatkowo zbędnej chemii, która i tak jest wszechobecna prawie wszędzie. Przyszedł czas by zrobić coś dobrego dla siebie. Przekopałam internet, znalazłam ciekawe artykuły i blogi pomagające wejść w sferę natural. Powoli uczyłam się czytać składy, zauważać co powinno znaleźć się w kosmetyku a czego unikać. I tak się zaczęło 🙂 Fakt! Są kosmetyki których używam do makijażu z których nie potrafię zrezygnować ale stanowią one niewielką część mojej toaletki. Branża kosmetyków naturalnych i ekologicznych to prężnie rozwijająca się dziedzina, ciągle pojawiają się nowe marki i produkty więc sądzę, że z czasem znajdę zastępniki makijażowych kosmetyków drogeryjnych z lepszymi składami.

Tak szczerze to ja po prostu polubiłam naturalne kosmetyki. Odkąd ich używam moja skóra wygląda o niebo lepiej. Nie mam przebarwień, zapchanych porów, alergii czy tez podrażnień a włosy świetnie się trzymają  pomimo licznych zabiegów. Są skuteczniejsze choć na efekty trzeba troszkę poczekać. Jednym słowem dobre składy są bezcennym skarbem.

Na koniec dzisiejszego wpisu chciałabym podrzucić Wam marki które cenię sobie dużym zaufaniem. Ku memu zadowoleniu w większości są to polskie firmy.

Clochee – polska marka z organicznymi kosmetykami do twarzy i ciała. Clochee

Dottore – profesjonalne kosmoceutyki pozbawione sztucznych składników. Dottore

Mokosh – polski producent stawiający na prostotę, naturę i minimalizm. Mokosh

Pierre de Plasir – polski producent kosmetyków naturalnych do codziennej pielęgnacji. Pierre de Plasir

Sensum mare – młoda, polska firma tworzy kosmetyki bazujące na wyciągach z mórz i oceanów. Sensum mare

Ava Laboratorium – jedna z najstarszych, polskich marek kosmetycznych, która stawia na ochronę i pielęgnację skóry. Ava Laboratorium

2 thoughts on “Stawiam na kosmetyki naturalne

  1. Hej ciekawy wpis! Istnieją już naturalne kosmetyki do makijażu poznałam je przez moją make up artist gdy malowała mnie na sesję 😉 bez talku podkład, który nie zapycha porów, ma w sobie wyciąg z białej herbaty i wodorostów, bardzo mocno kryje. Marka należy do sprzedaży katalogowej czyli kupisz je u konsultanta, dlatego nie chcę tu nic podlinkować bo wiem, że nas to wkurza w takich markach – natrętni konsultanci 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.