Wrzesień to dla mnie wyjątkowo ciężki czas. W pracy urwanie głowy, pogoda nie zawsze napawa optymizmem a do wakacji daleko. Nie! To nie będzie wpis o narzekaniu, szkoda czasu na marudzenie. Myśleliście o tym co możecie dla siebie zrobić aby każdy dzień był wyjątkowy? Ja tak! Nie potrzeba ogromu czasu i grubego portfela. Wystarczą chęci i Wasza pomysłowość. Mam dziś dla Was kilka propozycji które umilają jesienne, wrześniowe dni.

Po pierwsze ludzie. Człowiek jest istotą społeczną i do szczęścia w życiu potrzebuje ludzi. Zawsze jest miło z kimś pomilczeć lub porozmawiać. A przy pysznej kawie lub aromatycznej herbacie tym bardziej. Dlatego też czasami po pracy warto odwiedzić przytulną kawiarenkę i zapomnieć o obowiązkach i czerpać radość z chwili.

Po drugie książki, ciepły koc i jabłkowa świeca. Jak dla mnie perfect. Staram się codziennie zajrzeć przynajmniej na pół godzinki do jakiegoś ciekawego kryminału, thrillery i romanse też potrafią zaskoczyć. Baaardzo mnie to relaksuje.

Coś tylko dla mnie! Warto pomyśleć przede wszystkim o sobie. Nic tak nie poprawia mi humoru jak gorąca kąpiel z solą. Później już tylko balsam do ciała lub maseczka na twarz i czuję się jak nowo narodzona.

A może po prostu spacer? Ostatnio złapałam się na tym, że prawie w ogóle nie spaceruję. Wszędzie przecież można dojechać autem i tak jest wygodniej. Pół godziny na codzienny spacer każdy powinien znaleźć. Jeśli nie to jest to tylko wymówka. A przecież w ten sposób można się dotlenić i wyprostować plecy. Zdecydowanie warto zrobić to dla swojego zdrowia.

Gdy mamy wolny wieczór zawsze można obejrzeć jakiś ciekawy film w telewizji lub w kinie. Rozrywka na wyciągnięcie ręki a dzień staje się wyjątkowym.

Każdy dzień jest jedyny w swoim rodzaju a każda chwila już nigdy się nie powtórzy. W tej codzienności pomyślcie o sobie i o małych rzeczach które Was cieszą i które możecie dla siebie zrobić już dziś! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.