Dresscode nauczycielki przedszkola

Jak powinna wyglądać Pani w przedszkolu?

Zawód nauczycielki szczególnie w przedszkolu wymaga wygodnego stroju. Pani na co dzień uczestniczy w wielu zabawach i pląsach również na dywanie. Jednak nie przesadzajmy! Workowate swetry i luźne spodnie? A może bistorowe garsonki i zdeptane buty rodem z PRL-u? To już nie te czasy, nauczycielka też kobieta i lubi wyglądać ładnie.

Więc jak powinna się ubierać?

W niektórych placówkach można spotkać się ze szczególnymi wymogami dotyczącymi ubioru np. elegancka bluzka i materiałowe spodnie. Tylko czy to jest konieczne? Ja jestem zwolenniczką swobody w ubiorze. Wydaje mi się, że tak jak w każdym temacie tak i w tym, trzeba zachować po prostu zdrowy rozsądek. Pracodawca nie powinien nic narzucać pracownicom a nauczycielki same powinny wiedzieć czego nie wypada ubierać a na co można sobie pozwolić. W końcu ukończyły pedagogikę więc znają się na moralności i etyce.

Widzicie na Instagramie co ja często ubieram do pracy. Od jeansów po sukienki, bluzki, koszulki, swetry. Stylizacje które są w moim stylu a do tego są wygodne. A w jeansach bardzo komfortowo siedzi się na dywanie, to tylko kwestia przyzwyczajenia ;). Nieodpowiednia wydaje mi się zbyt krótka spódnica czy głęboki dekolt lub inne prześwitujące ubranie. Liczne tatuaże, kontrowersyjne fryzury czy kolczyki w innych częściach ciała i twarzy niż uszy też nie są na miejscu. Taki look może nie budzić zaufania wśród rodziców i nie dawać dobrego wzoru dzieciom. Wygląd nauczycielki ma być przyzwoity.

Badania pokazują, że wygląd zewnętrzny zostaje podany analizie przez odbiorcę, jeszcze przed rozpoczęciem rozmowy. Zatem schludnie wyglądające nauczycielki na pewno rodzice uznają za odpowiedzialne i będą przekonani, że zostawiają pociechę w dobrych rękach.

Ciekawa jestem jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czego nie powinna ubierać Pani w przedszkolu? (Jako, że pracuję w powyższym zawodzie mógł się nasilić mój subiektywizm).