Pojawiły się w naszym domu kilka miesięcy temu i tak już zostały. Towarzyszą nam każdego dnia i zdążyliśmy zebrać całkiem niezłą kolekcję (ufam mężowi, że półka na której stoją jest zamontowana solidnie). Oczywiście mowa o rozwojowych zabawach Czuczu.

Co i dla kogo?

Czuczu to zbiór gier, puzzli, układanek, zagadek i kolorowanek o charakterze edukacyjnym. Ciekawe propozycje zabaw sprecyzowane są dla odpowiedniej grupy wiekowej, od niemowlaka do ucznia szkoły podstawowej.

Za co kochamy Czuczu?

Uwielbiam je absolutnie za wszystko. Wyróżnia je piękna szata graficzna i dobra jakość. Produkty Czuczu wykonane są z grubej tektury dzięki czemu są bardziej odporne na dziecięce testy. Do tej pory mamy wszystkie zestawy, widać, że niektóre są już z nami długo ale żadne nie są zniszczone (niełatwo to zrobić). Stymulują rozwój mózgu dziecka już od najmłodszych lat. Ćwiczą spostrzegawczość i małą motorykę a ponadto rozwijają koncentrację uwagi. Poza tymi układanie puzzli buduje poczucie własnej wartości, synek jest szczęśliwy gdy udaje mu się zrobić coś samodzielnie. Muszę przyznać, że są to tego typu zabawki, którymi chętnie bawię się z Olem, bo po prostu lubię.

Czym się bawimy?

Na pierwszy ogień poszły karty kontrastowe na kółku. Oluś miał wówczas kilka miesięcy. Gdy syn miał lekko ponad roczek bawiliśmy się głównie puzzlami z dziurką „Przyjaciele” i „Maluchy”.

Chłopiec układa układankę
Puzzle z dziurką „Przyjaciele” Czuczu

Odrobinę później przyszła pora na „Kształty” i „Mój rok”. Nim zdążyłam się obejrzeć, zaczęliśmy układać puzzle z prawdziwego zdarzenia. Nie jestem w stanie powiedzieć ile razy mieliśmy w rękach „Straż pożarną” czy „Pojazdy”. Postanowiłam zatem zamówić kolejne zestawy bo poprzednie Olo znał już niemal na pamięć. W tym czasie pojawiło się też dużo nowości. Obecnie towarzyszą nam zagadki z dziurką, duże puzzle z dziurką „Wieś”, puzzle przestrzenne „Kosmos” i nauczyliśmy się układać memorki („Pojazdy”).

Całą ofertę Czuczu możecie przejrzeć tutaj

Mała podpowiedź! Jeśli wybrany zestaw dedykowany jest dla dzieci np. od 2 lat, warto kupić go wcześniej. Olek kończy 2 latka w maju a obecnie układamy puzzle dla tej kategorii wiekowej i dobrze nam idzie.

Czuczu to kreatywne zabawy, pomocne w procesie edukacji. Jestem pewna, że jeśli sięgniecie po Wasz pierwszy zestaw, wkrótce kupicie kolejny. Mają w sobie coś wyjątkowego, dzieci chętnie po nie sięgają a mój Olek daje rekomendację 🙂

Macie swoje ulubione zabawy Czuczu? W razie pytań i wątpliwości piszcie śmiało, z przyjemnością coś doradzę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.