Przedszkole to miejsce, w którym dzieci przebywają przez większą część dnia. Rodzice niejednokrotnie zastanawiają się, jak wygląda czas spędzony przez ich pociechę w placówce. Każdy dzień wypełniony jest zabawą, aktywnościami związanymi z realizacją podstawy programowej, czynnościami samoobsługowymi czy spacerem. Mamy też czas na pogawędki, a wierzcie mi dzieci lubią opowiadać o sobie.

Dziecięca szczerość

Ujmująca jest prawdomówność dzieci które nie znają jeszcze wszystkich powszechnie obowiązujących norm. Nie wiedzą, że o pewnych sprawach nie wypada mówić, że są tematy tabu. To, co dzieje się w domu przenoszą do przedszkola, często nawet te pikantne historie. Szczerość jest jak najbardziej normalna i wpisuje się w ich rozwój. Wraz z wiekiem wykształcają się u nich kompetencje społeczne.

Plotki, ploteczki

Prawdą jest, że niektórych tematów nie powinno poruszać się przy dzieciach. Sama czasami łapię się na tym, że mówię przy Olku o czymś nieodpowiednim… On niby nie słucha, ale kto wie co może zapamiętać i powtórzyć.

Wszystko to, co mówią Wasze pociechy, odbieramy z przymrużeniem oka. Wiemy, że to może być przekoloryzowany obraz rzeczywistości. Potrafimy też zauważyć kiedy dziecko nie mówi prawdy i wymyśla historie (choć wydaje mi się, że w każdej historii jest ziarenko prawdy). Działa to w dwie strony. Jeżeli dziecko opowiada, że nie jadło obiadu a Pani jest wróżką zębuszką, naprawdę! Proszę, miejcie na to poprawkę. Nie wierzcie we wszystko co mówią o nas Wasze pociechy, my robimy to samo 🙂

Z życia wzięte

Panie z przedszkola często wiedzą, co się u Was dzieje. Kto dziś miał zły humor, kto się z kim pokłócił i ile kosztowała nowa torebka mamy. Zazwyczaj znamy też zdanie rodziców na temat Pań, z ust dzieci. 🙂 Przyznaję, z tych naszych rozmów wynika mnóstwo zabawnych epizodów i jest co wspominać.

– „Tato powiedział chuj, a ja obiecałem, że nigdy więcej nie powtórzę chuj.”

– Pewnego dnia spacerując w okolicy przedszkola mijaliśmy sklep. Jedna z dziewczynek wspomniała, że jej tato lubi pić piwko i kupuje je w tym sklepie. Pociągnęło to za sobą lawinę.. okazało się, że większość tatusiów lubi piwko a dzieci licytowały się, który rodzic potrafi wypić najwięcej. 🙂

– „Mój tato dał wczoraj klapsa mamie bo była niegrzeczna.”

– Dziewczynka zapytana dlaczego siedzi sama na dywanie i się nie bawi odpowiedziała: „Nie mam siły a tu jest tak głośno, chyba dostałam migrenę.”

– „Mama mówi żebym w końcu przestał ciągle gadać, mama nie wie jak Panie ze mną wytrzymują w przedszkolu.”

– „Widziałem wczoraj Panią w internecie, na fejsie ale zapomniałem, że miałem o tym nie mówić”.

13 thoughts on “Co dzieci mówią w przedszkolu o swoich rodzicach?

  1. 2- The normal PCT cycle length is anywhere from 4 to 8 weeks depending on your length of steroid cycle and steroids used. buy clomid online safely The endometrial thickness was measured in the sagittal view as the maximum thickness between the highly reflective interface of the endometrial-myometrial junction.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.