Top 3 filmy na weekend

Oglądanie filmów to świetny sposób na relaks. Jest to przyjemność dostępna zawsze i o każdej porze. A, że zbliża się weekend mam dla Was porcję przyjemnych filmów, wartych obejrzenia. Bawią, poruszają, warto zobaczyć każdy z nich. Szczerze mówiąc moja ocena na temat filmów brzmi tak, że film albo jest dobry albo nie. Nie jestem znawcą kinematografii. Z filmami które polecam w tym poście jest inaczej, utkwiły one w mojej pamięci i duszy. Po prostu są świetne i koniec.

1. Sekretne życie Waltera Mitty (2013)

mężczyzna biegnie w powietrzu

Kiedy myślicie, że widzieliście w telewizji już wszystko, i nic Was nie zdziwi..otóż zdziwi a wręcz zaskoczy „Niezwykłe życie Waltera Mitty”. Jak wskazuje tytuł Walter jest głównym bohaterem filmu. Śni na jawie i w ten sposób jest odważny, dzielny i zabawny. Tylko jest jedno ale, kiedy śni sporo go w realnym życiu omija. Za sprawą zaginionego zdjęcia Walter wyrusza w podróż aby odnaleźć to wyjątkowe zdjęcie. I to jest początek, aby dowiedzieć się więcej musicie obejrzeć film. Świetnym tłem są piękne krajobrazy Islandii, widoki zapierające oddech. Głównym bohaterem jest świetny aktor Ben Stiller. Oprócz fantastyki, na początku odczuwany jest dramat który przeradza się w komedię. Nie wiem jak to jest możliwe ale wyszło genialnie.

2. Truman Show (1998)

mężczyzna uśmiecha się

Truman (Jim Carrey) mieszka w nadmorskim miasteczku i wiedzie normalne życie z kochającą żoną. Nie ma pojęcia, że jest gwiazdą telewizyjnego show emitowanego 24 godziny na dobę. O życiu Trumana decyduje reżyser programu, od niego bowiem zależy czy będzie dziś świeciło słońce lub kogo spotka dziś Truman. Wszystko zaczyna się zmieniać kiedy bohater domyśla się, że coś jest nie tak. Niezwykły film pokazujący obraz sztucznego życia. Daje do myślenia i zaskakuje. Jest wzruszenie oraz wiele zabawnych momentów oraz wybuchów śmiechu.

3. V jak Vendetta (2005)

freedom forever

Czasy totalitaryzmu w Anglii. Kontrolowana jest każda sfera życia ludzi. Sprzeciwia się temu tajemniczy mężczyzna w czarnym płaszczu kryjący twarz pod maską. Ratuje z rąk agentów rządowych młodą kobietę, ta angażuje się w jego spisek mający na celu wywołanie rewolucji by obalić rządy i poprowadzić Anglię ku wolności. „V jak Vendetta” jest ekranizacją popularnego komiksu. Koniecznie muszę zwrócić Waszą uwagę na świetną obsadę aktorską, szczególnie chylę czoło przed Natalie Portman. Niepewność i zaskoczenie to nieodłączne elementy filmu który niesie przesłanie. Emocjonujące kino pokazujące walkę o prawdę i wolność. Podsumowując film który skłania do głębszych przemyśleń.