Prokurator – Paulina Świst

Atrakcyjna trzydziestolatka Kinga Błońska była szczęśliwą kobietą. Od wielu lat dzieliła życie z tym samym mężczyzną a zawodowo, jako wybitna adwokatka, odnosiła sukcesy na sali sądowej. Wszystko zawaliło się jak domek z kart: nie dość, że przyłapała męża na zdradzie, to musiała również podjąć się prowadzenia sprawy niebezpiecznego bandyty „Szarego”. Co gorsza, „Szary” jest jej przyrodnim bratem, z którym od dawna nie chce mieć nic wspólnego. Kobieta odreagowuje w dyskotece popijając smutki sporą ilością alkoholu. Poznaje przystojnego Łukasza u którego ląduje w mieszkaniu. Po upojnej nocy z moralnym kacem wraca do domu. Kilka godzin później okazuje się, że przypadkowy kochanek jest prokuratorem prowadzącym sprawę jej przyrodniego brata „Szarego”. Dla dobra sprawy powinni zapomnieć o wspólnej nocy. No właśnie … powinni.

Prokurator to debiut Pauliny Świst – autorki która pisze pod pseudonimem. Co ciekawe, Świst zawodowo jest cenioną prawniczką więc jestem pewna, że zna realia życia poza salą sądową i zdaje sobie sprawę jak stres może wpływać na życie ludzi. Autorka świetnie pokazuje jak funkcjonuje środowisko prawnicze oraz przestępcze w Polsce. Obnaża bulwersujące realia naszego wymiaru sprawiedliwości.

Fabuła jest połączeniem kryminału i romansu. Ostry seks, ostry język, ostra akcja? Zdecydowanie tego nie zabrakło. W powieści znajdziecie odważne opisy scen erotycznych, niespodziewany zwrot akcji i cięte riposty. Książka mnie porwała i szybko przeczytałam ponad 300 stron.

Pisana w charakterystyczny sposób. Autorka przeplata fragmenty napisane z punktu widzenia Kingi, z fragmentami napisanymi z punktu widzenia Łukasza. Na początku potrzebowałam kilku stron by wdrożyć się w przeskakiwanie między odczuciami jednego a drugiego bohatera, później nie miałam już żadnego dyskomfortu z tym związanego.

Jeśli liczycie na głębie w tej książce to jej nie znajdziecie. „Prokurator” to powieść na lekkie wieczory. Jak dla mnie idealna na wakacje. Gdy czytałam ostatnie strony było mi żal, że to już koniec tej historii. Zdecydowanie świadczy to dobrze o książce. Cóż, jeśli wyjdzie kiedyś druga część na pewno ją kupię.

  • Mila

    Książkę czytało mi się bardzo dobrze. Słyszałam, że kontynuacja już niedługo pojawi się w księgarniach, nie mogę się doczekać!

    • Ja też! Ciekawa jestem ciągu dalszego 🙂 mam nadzieje, że dalsze przygody nie dadzą nam się nudzić 😉