Kawa czy herbata?

95 litrów kawy i 80 litrów herbaty – aż tyle pije rocznie przeciętny człowiek. Zaskoczeni?

Jako, że jestem smakoszem zarówno kawy jak i herbaty,  postanowiłam zgłębić informacje by dowiedzieć się czegoś więcej.

Wydaje się, że kofeina zawarta w kawie postawi na nogi każdego. Zauważyłam, że mało kto wie o teinie zawartej w herbacie. To substancja pobudzająca, która poprawia koncentrację i dodaje energii. Działa wolniej, ale dłużej niż kofeina. Zatem i kawa, i herbata dodają nam mocy.

Moje przyzwyczajenia? Piję bo lubię, nie dla pobudzenia, nie dla energii. Rano, w południe czy wieczorem stawiam na herbatę, która zresztą bardzo dobrze przyczynia się do nawodnienia organizmu. Nigdy mi się nie nudzi poprzez szeroki wachlarz rodzajów: biała, czarna, czerwona, zielona. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Moje serce skradła herbata biała z poziomką i zielona jaśminowa poprzez subtelny aromat i wyraźny smak owoców. Polecam!

Nie jest tajemnicą, że uwielbiam kawę z mlekiem. Wystarczy zajrzeć na mój profil na Instagramie :). Czy ktoś by przypuszczał, że jeszcze kilka lat temu nie brałam jej do ust? A jednak! Smaki się zmieniają i dziś nie mogę się jej oprzeć. Warto dodać, że przeważnie nie piję kawy w domu. Uwielbiam za to odkrywać nowe miejsca, gdzie mogę delektować się smakiem kawuni ze spienionym mlekiem. Co ciekawe, w każdym lokalu kawa smakuje inaczej. Zauważyłyście? Dlatego też mam zamiar dalej odkrywać nowe smaki oraz kawiarnie.

 

Nie warto ograniczać się do picia jednego rodzaju napoju. Każdy z nich ma w sobie coś, czego nie ma inny. Dzięki temu możemy urozmaicać sobie codzienność. Pamiętajcie o tym!

Dajcie znać jakie kawy i herbaty są Waszymi ulubionymi? Chętnie spróbuję czegoś nowego i poleconego. 🙂