Dwa dni w Krakowie

Kraków to jedno z największych i najstarszych miast Polski. Pełne jest ciekawych zabytków oraz kryje wiele zakamarków wartych zobaczenia. Można by je zwiedzać przez długi czas, a co jeśli masz na to tylko dwa dni? Właśnie tyle miałam by poznać Kraków, dlatego też dotarłam do wybranych miejsc które wydawały mi się kluczowym i obowiązkowym elementem pobytu w Krakowie.

Zamek Królewski na Wawelu z bliska robi większe wrażenie niż na zdjęciach. Warto zarezerwować na zwiedzanie siedziby królów co najmniej pół dnia. Jest to ogromne muzeum o charakterze rezydencji historycznej. Wstęp do poszczególnych części jest płatny, warto więc dokonać wcześniejszych rezerwacji on-line by uniknąć stania w kolejkach. Opuszczając wzgórze można wstąpić do smoczej jamy.

Podczas spaceru po mieście przeszliśmy do krakowskiego Kazimierza. Niegdyś zrujnowana i niebezpieczna dzielnica dziś przyciąga przyjemną atmosferą i nutą tajemnicy. Można tu znaleźć wiele urokliwych miejsc przyjemnych dla oka a do tego napić się dobrej kawy lub zjeść obiad, bo kawiarni i restauracji jest tu tak dużo jak na Starym Mieście. Jeśli chodzi o Kazimierz hmm polecam aby każdy sam spróbował odkryć to miejsce, to jest najlepszy sposób.

Muzeum Podziemia Rynku to kolejne miejsce które znalazło się na liście. Spacerując między Sukiennicami a Kościołem Mariackim kilka metrów pod ziemią kryje się miejsce ukazujące przeszłość Krakowa. Podziemna ekspozycja prezentuje bogatą historię Krakowa ukrytą na blisko 4000 metrów. Liczne zabytki przybliżają życie codzienne w Krakowie sprzed lat. Odgłosy gwaru transakcji handlowych, makiety, hologramy i filmy dają poczuć atmosferę na średniowiecznym rynku. Tutaj też można zarezerwować miejsca przez internet omijając kolejki.

Koniecznie trzeba znaleźć czas na spacer nad Wisłą, relaksujące chwile.

Nie zapominajmy o tym co jest typowo krakowskie. Mam na myśli smaczne, tutejsze obwarzanki. Świetnie smakują na Starym Rynku który zachwyca architekturą i klimatem.

Poruszę jeszcze kwestię noclegu. Warto zatrzymać się gdzieś blisko centrum, można wtedy swobodnie poruszać się pieszo i uniknąć korków, tłoku i problemów z parkingiem. Tak też zrobiliśmy. Wynajęliśmy wygodne i zadbane mieszkanie na portalu https://www.airbnb.pl skąd mieliśmy wszędzie blisko i nie musieliśmy martwić się o auto.

Polecam Kraków! A jakie są Wasze wspomnienia z Krakowa?